راهنمای ثبت نام در کنکور سراسری 1392

به نام خدا

سلام خدمت دوستان عزیز
سرانجام ثبت نام کنکور هم فرا رسید و باید بیشتر از قبل خودتان را برای این آزمون حاضر کنید. بی مقدمه نکاتی را که باید برای ثبت نام بدانید به صورت فهرست‌وار برایتان میگویم. البته همه این نکات را با تفصیلاتش می‌توانید در سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org ببینید ولی برای راحت‌تر بودن ثبت نام آن را برایتان خلاصه کرده‌ام.

1. برای ثبت نام ابتدا باید به سایت آموزش و پرورش بروید و نمرات نهایی سال سومتان را چک کنید. آدرسش اینه : dipcode.medu.ir  برای دیدن نمرات سه تا چیز رو داشته باشید شماره دانش آموزی و تاریخ تولد و کد منطقه . کد منطقه 1106 برای منطقه 6 هست. اگر کسی منطقه دیگه‌ای بوده مثلاً منطقه‌ی 2 کدش میشه 1102! وقتی نمرات رو دیدید اگر درست بود و تأیید شد یک کد برای ثبت نام به شما میده. اگر نمرات رو نتونستید ببینید یا درست نبودند بدون نگرانی درخواست بررسی توی سایت بدید و ثبت نام کنکور شما میره برای 30 بهمن تا 3 اسفند.

2. در قدم بعد برای ثبت نام باید کارت ثبت نام تهیه کنید که سه روش داره 1- از پست منطقه 2- از دستگاه خودپرداز بانک صادرات 3- به صورت اینترنتی از روی سایت سازمان سنجش. برای ثبت نام ریاضی یا تجربی یه کارت 10600 تومنی باید تهیه کنید. اگر خواستید غیر از ریاضی یا تجربی، هنر یا زبان یا هردو رو شرکت کنید برای هرکدوم یه کارت 10600 دیگه هم بگیرید. در ضمن برای امکان انتخاب رشته غیرانتفاعی و پیام نور یه کارت علاقه‌مندی 5800 تومنی حتماً بگیرید. این رو اصلا یادتون نره چون خیلی مهمه!

3. یک عکس با فرمتjpg  و حجم حداکثر 70KB اسکن کنید. حتماً حواستون به فرمت و حجمش باشه تا در موقع فرستادن روی سایت دچار مشکل نشوید. غیر از عکس اسکن شده شما احتیاج به هیچ فرم و چیز دیگری ندارید و لازم نیست چیز دیگه‌ای جز شناسنامه و کارت ملی پیشتون باشه.

4. وقتی این کارها رو انجام دادین دیگه میتونید برید سروقت ثبت نام. فقط چندتا عدد یادتون باشه. کد منطقه 6 روکه گفتم 1106 است. کد استان تهران 16 و بخش مرکزی تهران 1607. کد عنوان دیپلم ریاضی 10 و دیپلم تجربی 11 . سریال شناسنامه اون عدد و حروف افقی توی شناسنامتون است! شما داوطلب سهمیه مناطق هستید مگر اینکه سهمیه خاص داشته باشید.

5. یادتون نره که حتماً خودتون ثبت نام کنید و به شخص دیگه واگذار نکنید. اگر شد کسی هم پیشتون باشه که دو نفری اطلاعات  رو وارد کنید که امکان خطا کم بشه.

6. در انتهای ثبت نام قبل از تأیید نهایی حتماً اطلاعات رو چک کنید. بعد از گرفتن شماره‌ی پیگیری و شماره‌ی پرونده، هم پرینت از اون صفحه بگیرید و هم یه جای مطمئن ذخیره کنید.

7. ترجیحاً روزای اول ثبت نام کنید تا به ترافیک ثبت نام نخورید.

موفق باشید.

Back to Top